Bij elke vraag staat tussen haakjes de datum waarop de vraag is gepubliceerd en/of aangepast.
De verenigingsapplicatie krijgt een eigen naam: club.knbsb.nl. Ook krijgen we een mijn-omgeving voor elk lid: mijn.knbsb.nl. Er komt een nieuwe app in de plaats van de app van Sportlink, de naam daarvan wordt: Home Plate.
Door maatschappelijke ontwikkelingen zoals de veranderende vraag van sporters (bijvoorbeeld sporten op het moment dat zij dat willen) heeft de KNBSB behoefte aan een toekomstbestendig systeem dat kan worden doorontwikkeld. Helaas biedt het huidige systeem ons dit onvoldoende.
De nieuwe leverancier heet Focus On Your Sport (FOYS) www.focusonyoursport.nl. Dit keer krijgt het systeem niet de naam van de leverancier (zoals vorige keer bij Sportlink), maar hanteren we een eigen naam: Club.knbsb.nl.
Bij belangrijke updates zullen wij de clubs op de hoogte stellen via de website, de Home Plate (nieuwsbrief) en de clusterapps. Verder worden in de komende maanden nog verschillende webinars georganiseerd waarin de overstap zal worden behandeld en webinars waarin de verschillende functionaliteiten worden uitgelegd. Data voor deze sessies volgen nog. Tot slot houden we op deze pagina op de KNBSB-site de belangrijkste ontwikkelingen ook bij, inclusief deze veel gestelde vragen.
Ja, we hebben het webinar van 20 januari opgenomen en hij is hieronder terug te kijken.
De richtdatum voor de overgang is 1 oktober 2025. Zodra deze datum definitief is, communiceren wij dit uiteraard met alle verenigingen. Datzelfde geldt als er een wijziging in de datum van de overgang komt.
Voor 2025 staan de kosten al vast en wordt er alleen betaald voor afname van Sportlink. Vanaf seizoen 2026 gaan de clubs betalen voor het nieuwe leden- en competitieadministratiesysteem. Over de prijs hiervan wordt in een later stadium gecommuniceerd.
Het standaardpakket aan functionaliteiten op club.knbsb.nl biedt elke vereniging wel meer functionaliteiten dan bij de huidige leverancier. Op dit moment kan een vereniging bij Sportlink zelf nog aanvullende functionaliteiten in de vorm van modules aanschaffen. Bijvoorbeeld modules zoals Club.Boekhouding, Club.Vrijwilligers, Club.Mobiel of Club.Trainingen.
Ja, met het nieuwe administratiesysteem club.knbsb.nl kun je als vereniging alle taken uitvoeren gelijk aan de huidige software. De oplossing zal vaak (praktisch) hetzelfde zijn, maar we bekijken per taak of de oude manier volstaat. Soms zullen we ervoor kiezen een nieuwe, betere manier te ontwikkelen. Maar je zult geen functionaliteiten verliezen.
Nee, het nieuwe administratiesysteem club.knbsb.nl kent geen geïntegreerde boekhouding meer zoals het huidige administratiesysteem dat wel heeft. De reden daarvoor is dat de nieuwe leverancier FOYS van mening is dat andere, externe partijen uitstekende boekhoudsystemen aanbieden.
Voor een vereniging gaat het wel mogelijk worden een koppeling te leggen voor gegevensuitwisseling tussen club.knbsb.nl en een van de volgende boekhoudsystemen:
De kosten voor het externe boekhoudsysteem zijn afhankelijk van de keuze van de vereniging. Ter indicatie: De kosten voor E-boekhouden bedragen circa EUR 120 per jaar.
In het standaardpakket van het nieuwe administratiesysteem club.knbsb.nl dat een vereniging ter beschikking krijgt, zitten meer functionaliteiten dan in het standaardpakket dat door de huidige leverancier wordt aangeboden. Er zijn tussen nu en de daadwerkelijke overstap naar het nieuwe systeem nog verschillende beslismomenten waarop we kijken of we nieuwe functies omarmen en welke dat zijn.
Als vereniging bepaal je zelf of je aanvullende functionaliteiten bij FOYS wilt aanschaffen. In het standaardpakket dat de vereniging via de KNBSB ter beschikking krijgt, zitten meer functionaliteiten dan bij de huidige leverancier. Mogelijkheden voor aanvullende functionaliteiten die rechtstreeks bij FOYS kunnen worden aangeschaft zijn:
Ja, maar er komt uiteraard een nieuw digitaal wedstrijd formulier. Als dit formulier klaar is, presenteren we die. Bij het ontwerp en de bouw van het nieuwe DWF betrekken we ook enkele gebruikers en vertegenwoordigers van verenigingen.
Ja, natuurlijk. De voorbereidingen daarop zijn in volle gang. FOYS zal alle verenigingen die nu al een website via Sportlink hebben in de komende maanden rechtstreeks benaderen met de oplossing en vervolgstappen. De website kan naar FOYS worden overgezet.
Als vereniging bepaal je zelf of je de aanvullende modules die je nu bij Sportlink afneemt opzegt of behoudt. Ons eerlijke advies is om de aanvullende modules op te zeggen, omdat veel van die functionaliteiten binnen het standaardpakket van club.knbsb.nl beschikbaar zijn.
Houd er wel rekening mee dat binnen club.knbsb.nl geen functionaliteit beschikbaar is om de boekhouding van de vereniging te doen. Hiervoor moet je een extern boekhoudpakket inschakelen. Zie het antwoord bij de veel gestelde vraag 'Biedt het nieuwe administratiesysteem club.knbsb.nl ook de mogelijkheid om de boekhouding te doen?’
Uiteraard is dit mogelijk. Dat bepaal je als vereniging zelf. Houd er wel rekening mee dat na de overstap naar club.knbsb.nl er geen automatische koppeling meer is tussen de ledenadministratie in club.knbsb.nl en de Sportlink-modules. Het is mogelijk dat je de ledenadministratie dan in twee systemen moet bijhouden.
In het standaardpakket dat je als vereniging tot op heden via de KNBSB gebruikte zat Club.Basis, de ledenadministratie van de vereniging. Doordat de KNBSB de overeenkomst met Sportlink beëindigt, vervalt voor jouw vereniging het automatische gebruik van Club.Basis. Echter, wil je als vereniging toch gebruik blijven maken van de Sportlink-modules, dan moet je Club.Basis hoogstwaarschijnlijk ook aanschaffen. We zijn nog met Sportlink in gesprek of zij daar extra kosten in rekening gaan brengen of niet. Zodra daarover meer bekend is, laten we dit hier weten.